BTB13 Gentle Cleasing Oil 100ml

BTB13 Gentle Cleasing Oil 100ml

19,00 €
sis. 24 % ALV
BTB13 Gentle Cleasing Oil- puhdistusöljy kaksoispuhdistukseen kaikille ihotyypeille.

BTB13 Gentle Cleasing Oil- puhdistusöljy kaksoispuhdistukseen kaikille ihotyypeille. Öljy puhdistaa iholta rasvaliukoiset aineet, kuten talin, meikin, aurinkosuojan ja ilmansaasteiden jäämät. Puhdistusöljyä voidaan käyttää myös silmämeikinpoistoon.

Käyttö: Levitä puhdistusöljyä kasvoille ja kaulalle ja hiero kevyesti. Kostuta sormia ja emulgoi öljy ja meikki tai ihon epäpuhtaudet. Huuhtele huolellisesti lämpimällä vedellä. Voit puhdistaa öljyn vielä BTB13 Cleansing Foam -puhdistusvaahdolla raikkaamman lopputuloksen saavuttamiseksi. Viimeistele puhdistus BTB13 Gentle Micellar Water -misellivedellä.

Ainesosat: Citrullus Lanatus Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Decyl Cocoate, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, BTB13™ (Orotic Acid, L-Carnitine), Hyaluronic Acid, Phenethyl Alcohol, Mentha Piperita Oil

Säilyvyys: 24kk valmistuksesta ja 6kk avaamisesta, kun tuote on säilytetty ohjeiden mukaan.

Säilytysohje: Säilytys sisätiloissa valolta ja kosteudelta suojattuna 10-24°C lämpötilassa. Pidä pakkaus suljettuna, kun sitä ei käytetä.

Koko: 100ml

Arvostellaaksesi tuotteen sinun pitää kirjautua sisään.